Про мене
Я, Юлія Гвоздович, - політик нової формації, дружина і матір. А ще корінна львів'янка, якій близькі серцю проблеми рідного міста.
Біографія
Я народилась 12 вересня 1987 року. Виросла у рідному Львові. Тут пройшло все моє життя. Закінчила школу №53, тепер це Гімназія “Престиж” з поглибленим вивченням іноземних мов.
Після закінчення школи вступила на економічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка, який закінчила з відзнакою. З часом вступила до аспірантури в Інституті регіональних досліджень НАН України, працювала 5 років над дисертацією, яку успішно захистила. Зараз я кандидатка економічних наук.
Бути добрим політиком — це бути лідером. Володіти лідерськими якостями — це насамперед вміти володіти собою, управляти своїми думками і вчинками і працювати у команді на рівні з побратимами. Саме таких якостей я набула у Пласті, у якому перебуваю з 11 річного віку. Була і виховницею і зв'язковою чудового куреня ім. Насті Лісовської. Тут захопилася морським пластуванням, навіть очолювала дівочий курінь з цього напрямку та водний (морський) напрям в Україні. Зараз більше передаю досвід молодим, як інструкторка із сплавів на гірських річках і досі захоплююсь вітрильництвом та іншими водними видами туризму.
Саме у “Пласті” я познайомилась зі своїм чоловіком Юрієм, який три роки очолював найбільший осередок Пласту в світі - Львівський. Дякую Богові, що звів наші стежки.
Чому у політику?
До політики я пробувала себе в науковій та викладацькій діяльності, однак остаточно вирішила зайнятись публічним управлінням під час Революції Гідності.
Як молода дружина і мама, прийняла рішення — змінювати на краще свою батьківщину таким чином, як можу - працювати над розвитком і благополуччям рідного Львова. Брала участь у програмі “Молодь змінить Україну” від Благодійного фонду Богдана Гаврилишина, в межах якої ми відвідали і вивчали досвід Норвегії. Цей скандинавський абсолютно інший рівень розвитку суспільства мене дуже надихнув і знадобився у подальшій політичній діяльності. Особливим мотиватором не боятись і брати на себе відповідальність був сам Богдан Гаврилишин.
Як на мене, на якісного політика також треба вчитись. Саме тому в Інституті політичної освіти студіювала “Місцеве самоврядування: крок до ефективності", а з часом - “Політичні студії” УКУ. Під час навчання на “студіях” познайомилась з чудовими людьми, однодумцями з Української Галицької партії. У 2015 відбулась успішна кампанія і я стала депутаткою Львівської міської ради від Української Галицької Партії. Радію, адже це ще одна можливість допомогти рідному Львову. І досі продовжую навчатись уже на програмі із локальної демократії Swedish International Centre for Local Democracy (ICLD).
Чому у моїй діяльності так багато батьківських ініціатив?
Найбільшу безпорадність я відчувала після народження першого сина Матвія. Прокладати щоденний маршрут по Львову давалося вкрай важко. Навіть прогулятися з дитячим візочком звичним щодня маршрутом було як біг з перешкодами. Я не могла нормально зайти в магазин чи вийти з подругами на каву: місто було не пристосоване для дітей. Особливих зусиль треба було докладати, щоб зайти з дитиною на медогляд: ми у візку просто не вмістились у двері. Це і стало поштовхом.
Розпочала з доступного - у Фейсбуці зареєструвала групу "Львів, дружній до дітей" і почала активно піднімати проблему відсутності належних умов для батьків з дітьми. Небайдужі львів’яни підтримали цю ініціативу і долучились до обговорення. Так ми створили громадську організацію "Батьки в дії".
Долучайтесь до нас. Оскільки добре розумію болі та стереотипи суспільства щодо рівних можливостей жінок, особливо працюючих мам, я зголосилась просувати захист їх прав, як Координаторка на Львівщині в Українській жіночій демократичній мережі IRI.
Я в політиці, бо хочу жити у кращій країні, почуватися гідно і впевнено вже сьогодні
Для мене важливо, аби ми не повернулись у старі часи, коли країну руйнувала тотальна корупція, розкрадання ресурсів, неповага до громадянина. Я хочу впевнено дивитись тим, хто уже з 2014 року для нас захищає небо в російсько-українській війні, і мати також конкретні справи, які зміцнили українську незалежність в тилу.
Я вдячна експертам ГМ "Опора", які оцінили мою працю та назвали найсумліннішою депутаткою 7-го скликання Львівської міської ради. Я просто робила свою роботу з командою віддано та щиро, реалізовуючи програму, якій довірили свій голос УГП тисячі львів'ян.
Ось, чого вдалось досягти за 5 років, але ще багато ідей та проектів, які я готова втілювати та надати політичну волю уже як Голова Львівської ОТГ:
- Ініціаторка та співавторка розробки нового Статуту громади, що суттєво покращив відкритість та прозорість роботи ЛМР. Як наслідок у 2019 році ГМ "Опора" визнала роботу депутатів ЛМР найпрозорішою в Україні, у 2015 році це було 12 місце. Загалом публічність міста зросла з 10-го до 3 місця в Україні. в 2017 році Transparency Ukraine визначила Львів як найпрозоріше місто України
- Спільно з експертами ініціювала реформу комунальних підприємств, а саме була автором ухвали про прозорість роботи комунальних підприємств, проведення обов'язкового щорічного незалежного аудиту
- Також з експертами змінили підхід до прийняття рішень, які стосуються бізнесу: зробили цю процедуру прозорішою - як наслідок за інвестиційною привабливістю у 2019 році Львів посів І перше місце зі всіх міст України (більшість критеріїв - прозорість прийняття рішень)
- Ініціаторка побудови крематорію
- Ініціаторка запровадження електронних петицій
- Ініціаторка запровадження Дитячої дорадчої ради
- Співрозробниця міської стратегії "Львів дружній до дітей", яка передбачає створення комфортних умов для батьківства
- Спільно із ГО " Чесно" співініціаторка запровадження громадського бюджету у Львові
- Перша депутатка в історії Львова - авторка рішення виконавчого комітету Про зміни до регламенту виконкому і зобов'язання їх працювати прозоро - з онлайн трансляціями і публікацією проектів рішень. Також прозоро почали працювати комісії виконкому (безпеки руху, житлова, містобудівна рада)
- Спільно із експертами ініціювала запровадження електронних аукціонів Prozorro.sales у ЛМР
- Від імені УГП і як голова комісії законності виконала на 100% меморандум “Прозорі ради”, укладеного з громадськістю (Центр політичних студій та аналітики) перед виборами у 2015 році
- Ініціювала широку підзвітність місцевої влади - тепер у Львові звітують всі, навіть ті, хто не передбачений законодавством
- Співавторка антикорупційних заходів в ЛМР, які сьогодні впроваджує сектор доброчесності ЛМР
- Ініціаторка запровадження громадського бюджету у школах серед учнів (почнеться з 2020 року)
- Співініціаторка створення кімнат для догляду за дітьми в громадських місцях та поліклініках, запровадження дитячих кутків чи кімнат у комунальних закладах
- Спільно з ГО ініціювали та переконали Управління охорони здоров'я покращити умови для породіль в пологових будинках, а саме зробити ремонти, створити кнопки виклику акушерів, включити цілодобову гарячу воду в одному із пологових, запровадити кращий підхід до грудного вигодовування у закладах ОЗ
- Ініціаторка створення скверу імені Олега Лишеги на вул. Новознесенській, створення сучасного простору та спортивного майданчика коло церкви поруч. На честь Олега Лишеги ми з чудовою командою зі Знесіння розпочали добросусідський фестиваль "Знесіння фест"
- Як депутатка проводила прийоми і зверталась зі всіх питань, які писали мені: каналізування мікрорайону Знесіння, встановлення дорожніх знаків, ремонт міжквартальних доріг на вул. Грінченка, ремонти дахів, ремонт бібліотеки, розпуск електрики тощо
- Ініціювала впорядкування та запобігання незаконним похованням на закритих кладовищах Львова, як наслідок їх впорядкували та поставили охоронні засоби, почали розробляти єдину е-систему поховань у Львові
- Спільно із колегою депутаткою ініціювали прозорий підхід до формування бюджету - бюджетну резолюцію
- Ініціювала гендерно-орієнтований підхід до спортивних майданчиків у місті - не лише футбольні поля, а й мультифункціональні майданчики
- Ініціювала актуалізацію гуртків у позашкіллі міста, однак виконання провалили
- Проводила аудити доступності нововідремонтованих вулиць Львова (Личаківська, Замарстинівська), а також добилась встановлення засобів доступності на вул. Личаківській
- Спільно з ГО добивалась реорганізації російських шкіл у Львові
- Співавторка рішення про запобігання кнопкодавства серед депутатів ЛМР
- Єдина серед депутатів публічно виступила ПРОТИ незаконних забудов Козловського на вул. Липинського і на Дорошенка